לשון קשורה אצל פעוטות | ד"ר דניאל שינהר מנהל מחלקה

לשון קשורה אצל פעוטות


מהי לשון קשורה?
לשון קשורה אצל תינוק הוא מונח שמבטא מצב מולד, לפיו החלק התחתון של הלשון קשור באופן לא תקין לרצפה בחלל הפה. בשפה הרפואית הקרום המקשר נקרא "פרנולום" ובמצב נורמלי הוא לא מגביל את תנועת הלשון כי הוא קצר. מחקרים מראים כי התופעה של לשון קשורה אצל פעוטות אינה נדירה ומופיעה אצל 3 עד 5 אחוזים מהתינוקות הנולדים. התופעה של לשון קשורה אצל תינוק נחשבת לחריגה אחת שאינה מסמלת הפרעה נרחבת יותר.

איך מטפלים?     
שחרור כירורגי של לשון קשורה אצל פעוטות הוא הליך מהיר, פשוט ונטול סיכונים. כשהתינוק בן ימים ספורים ד"ר שינהר, מומחה לכירורגיית ילדים, מבצע את שחרור הלשון במרפאה הפרטית בתוך מספר שניות ספורות, בלי כאבים, ומיד לאחר מכן אפשר להמשיך להניק את התינוק ללא כל בעיה.

ד"ר שינהר מבצע את ההליך על ידי הרמת הלשון וחיתוך הקרום המקשר באמצעות שימוש במספריים סטריליות. הפעולה מתבצעת ללא הרדמה ונמשכת שניות בודדות. במרבית המקרים, יהיה דימום קל ולא יהיו כאבים. מיד לאחר ביצוע החיתוך, התינוק יוכל בקלות לחדש את היניקה ואף לשפר משמעותית את יעילות ההנקה. לאחר ההליך של שחרור לשון קשורה, התינוק ממשיך את חייו כרגיל ללא צורך בטיפול מיוחד.

חשוב לדעת, כי אין הכרח להתערב במקרה של לשון קשורה אצל פעוטות. אם לא מדובר בליקוי שגורם לבעיה תפקודית, ברוב המקרים אין צורך לבצע שום פעולה. הצורך לטפל מתעורר לגבי המצבים שבהם נגרמות הפרעות תפקודיות לא שכיחות.

מומלץ לפנות למרפאתו הפרטית של ד"ר שינהר לקבלת יעוץ, אבחון וטיפול במקרים של לשון קשורה אצל פעוטות. 

לקבלת מידע נוסף ולתאום תור לקליניקה התקשרו אלי כעת לטלפון 052-2807771
 
לשון קשורה או באנגליתTongue-tie  זו בעיה מולדת, שבה הרקמה שמקשרת בין הלשון לבין רצפת הפה, מגבילה את התנועה התקינה של הלשון. לשון קשורה אצל פעוטות היא תופעה נפוצה מאד, בעיקר אצל בנים מאשר אצל בנות.

לשון קשורה עלולה לגרום לבעיות שונות החל משלב היניקה, בעיות שיניים וחניכיים, הפרעות בדיבור והפרעות מכניות.

ברוב המקרים הבעיות אינן משמעותיות ואין חובה להתערב.
טלפון
0722-796-046


דואל

talishinhar@gmail.com

כתובת
רח' פיינשטיין 18, קאנטרי ג',
מרכז "רפואות", רמת אביב ג'
פרטי התקשרות

להתייעצות/קביעת תור
נשמח לעמוד לרשותכם
בכל עת

 אין במידע באתר זה תחליף להיוועצות עם רופא מומחה